Cigun
PRADŽIA
APIE CIGUN
UŽSIĖMIMAI
Failai
ISTORIJA
MOKYKLA
NUORODOS

Registracija ir informacija:


Mob. 868660000

E-mail:

Straipsniai apie CIGUN
Paieška svetainėje

 

 

 

 

 

 

Apie CIGUN

Daugelio Rytų filosofijos tėkmių požiūriu gyvybine jėga - tai kūno, proto bei dvasios energija (kiekviename žmoguje, gyvūne, augale, minerale) vadinama "ci". Kitose šalyse ji įvardinta kitaip, pvz., Japonijoje ki", Indijoje "prana", Vietname "khi" ir pan. Tai ta pati ci, be kurios nėra ir negali būti Gyvybės, Dvasios ir Žmogaus Esybės.

Cigun – (viet. Khicong) yra senovės rytiečių sistema, paskirtis kurios - sveikatos stiprinimas ir ligų gydymas. Cigun gyvuoja apie 6 tūkstančius metų.

Ci - tai energija, esanti danguje, žemėje ir kiekvienoje būtybėje. Šios energijos tarpusavyje sąveikauja pereidamos viena į kitą. Gun - tai veiksmas, darbas.

Taigi cigun tai darbas reikalaujantis laiko ir pastangų įvaldant ci energiją. Cigun, jeigu pažvelgsime plačiau, tai visų pirma sveikatingumo ir savireguliacijos menas, padedantis atsikratyti ar išvengti daugybės ligų, prailginti gyvenimą, sustiprinti kūną ir dvasią.

Jis tapo neatskiriama rytiečių kultūros ir gyvenimo būdo dalimi, padedančia pasiekti harmonijos ir dvasios pusiausvyrą. Idealiame variante cigun mokymas turėtų apimti Dangaus, Žemės ir Žmogaus ci mokymus. Dangaus ci tiek senovės, tiek šiais laikais yra labai sudėtinga suvokimui. Pagrindinius principus apie Dangaus ci galima rasti tokiose knygose, kaip "Penki elementai ir dešimt stulpų" , "Dangiškieji stulpai" ir "I - czin". Jau senovėje nemažų rezultatų žmonės pasiekė Žemiškosios ci suvokime bei jos pritaikyme kasdieniniame gyvenime. Tokius meistrus vadina dili - ši ("geomantai") arba fengšui - ši (fengšui mokytojai). Naudodamiesi daugelį amžių kauptomis geomantinėmis žiniomis bei "Permainų knyga", jie padeda žmonėms priimti svarbius sprendimus. Ši profesija ir mūsų laikais yra populiari Kinijoje ir kitose Rytų šalyse.

Rytiečiai tiki, kad Žmogiškoji ci priklauso nuo Dangiškosios ir Žemiškosios ci, kurios lemia žmogaus likimą. Yra žmonių, kurie specializuojasi tokių veiksnių aiškinime: Kinijoje jie vadinami Siunmin - ši ("lemties pranašai"). Cigun meistrai dažniausiai nagrinėja Žmogiškąją ci.

Kadangi ci yra gyvenimo pagrindas, tai žinojimas, kaip ir kokiu būdu ji funkcionuoja bei kaip teisingai ją valdyti, padės jums gyvenimą prailginti ir padaryti sveikesniu.

Išnagrinėta daugybė Žmogiškosios ci aspektų, kurie naudojami akupunktūroje, masaže, meditacijoje, gydymo žolelėmis ir cigun pratimuose. Rytų medicinos šerdimi tapo Žmogiškosios ci reguliavimas akupunktūra, akupresūra, masažu ir gydant žolelėmis. Meditacija ir dinaminiai cigun pratimai plačiai naudojami sveikatingumui ir gydymui. Daosų ir budistų vienuoliai, juos naudoja, kaip pagalbinę priemonę dvasiniam nušvitimui pasiekti. Iš to seka, kad bet kurio iš minėtų ci aspektų mokymąsi galima vadinti cigun.

Cigun meistrai sako, kad tai yra širdies ir kūno darbo junginys. Širdingas darbas reiškia darbą sukaupus žmogaus visą dėmesį į dvasią ir mintis. Kūno darbas- tai energijos valdymas minties dėka. Vidinis darbas sutelkus dėmesį, mintį ir energiją, reiškia šviesų, šiltą ir našų darbą. Žmogaus energija susideda iš trijų dalių. Iki gimimo žmogus gyvena motinos įsčiose ir akumuliuoja tėvų energiją. Po gimimo jis pasisaviną energiją iš maisto. Brandžiame amžiuje, žmogus eikvoja pradinę įgimtą energiją, o kai visiškai ji išsenka - miršta.

Užsiiminėjant cigun, žmogus akumuliuoja Dangaus bei Žemės energiją ir sujungia jas savyje apatinio dantianio (energetinio centro) srityje. Tuo pačiu, pasak daosų tradicijos, jis vysto savyje ilgaamžiškumo ir nemirtingumo "piliulę". Naudojant cigun metodus ligų gydymui, kūno ir dvasios stiprinimui jie pasirodė tokie efektyvūs, kad Vakarų šalių dėmesys darosi vis didesnis. Ko pasekoje sukurti moksliniai tyrimo, gydymo ir mokymo centrai Kinijoje JAV ir Vakarų Europoje.

Komentarai
Vardas: Andrius -Drakoniukas [Siauliai]
Data: 2007-04-13 17:02:34
Norietusi placiau apie Cigun,norietusi ir sveikatai prtimu.
Vardas: Algė
Data: 2006-11-21 09:45:07
Tikras visokių ezoterijos, rytų mokyklų suklestėjimas. Sunku atskirti, ar tai kažkas tikro, ar paplitęs biznis. Argi šiuolaokinis žmogus daug kavilesnis už tą praeitų amžių žmogų, kuriam kažkokios davasios pašnibdzždėjo visokiausių dvasinių idėjų. Norėčioau pamatyti nors vieną gyvą rytietį, kuris pasiekė žymių rezultatų sveikatos, ilgaamžiškumo srityse. Visi serga, visi miršta, didžioji paslaptis ne taip lengvai įmenama, o įsitikinimas, įtikėjimas iš tikro yra efektyvus.
Vardas: ...
Data: 2006-11-08 22:02:22
Mano nuomone tai viena is efektyviausiu ir gyliausiu meditacijos ir sveikatos gerinimo praktinu, i ja susideda visa subtiliosios sistemos ir materialaus kuno lavinimo pratimai kurie augina musu vidine energija. Rezultas akivaizdus kaip du kart du...:))))
Vardas: ruta
Data: 2006-05-28 19:15:31
O Jūs visi lankot šitą mokyklą, ar kur kitur mokėtės? Aš irgi noriu, tik bijau, kad išstovėt vienoj pozoj aštuonias valandas - tai reik nedirbt niekur ir vaikų neturėt.
Vardas: Emilka
Data: 2006-04-17 15:02:32
Šis sportas daugiau kūno dvasei treniruoti
Vardas: AUDRIUS
Data: 2006-03-20 16:07:33
CIGUN PRAKTIKA IRA TIKSLI BET KAI KO TAP PAT TEN TRUKSTA, NEPASAKO KAD REIKIA KVEPUOJANT VALDYTI GYVYBES IR MIRTIES VARTUS, KAIP REIKIA TINKAMI ABSORBUOTI CI ENERGYJA I CENTRINI DANTJAN, KAD REIKIA SEKTI TRIGRAMU SEKA, KAIP SUSTIPRINTI TIKROSIOS JAN ENERGYJA.
Vardas: Data: 2006-02-22 10:25:15
taip as tikiu tai ir bandysiu praktikuotis, taciau tam reikia laiko, kurio ir taip truksta... 
Vardas: audrius
Data: 2006-02-17 19:41:13
as ir pats studijuoju si mena, na ir zinote ka, galima sakyti viska jau zinau kaip reikia pasiekti nemirtinguma, bet yra viena problema tam reikia laiko ir tinkamu salygu. gaila kad zmones tokie patiklus, ir nieko nesiima patys ka pasako ta ir daro, otai klaida. 
1. cigun praktika identiska vakaru alhemijai. 
2. cigun praktika identiska rytu alchemijai.
Vardas: audrius
Data: 2006-02-17 19:36:57
isties ci energija yra gyvinbine energija. o cigun tikslas buvo ne sveikata bet nemirtingumas.
Vardas: Qigong
Data: . 2005-11-30 11:53:01
Kinijoje oficialiai naudojama romanizacijos (hieroglifų užrašymas lotynoiškomis raidėmis) sistema yra hanyu pinyin. Pagal šią sistemą energijos valdymo menas užrašomas - QIGONG.  
 
Lietuvoje yra oficialiai priimta, kad kinų kalbos lietuvinimui naudojamasi pinyin. Pagal valstybinės kalbos komisijos priimtas taisykles, qi rašoma či, o gong ir rašoma gong. Taigi, mes turime ČIGONG.
Vardas: Darius
Data: 2005-11-28 15:13:04
Sveiki noretusi daugiau informacijos medicininio cigun tema

Komentuoti
Vardas:
Komentaras: