Cigun
PRADŽIA
APIE CIGUN
UŽSIĖMIMAI
Failai
ISTORIJA
MOKYKLA
NUORODOS

Registracija ir informacija:


Mob. 868660000

E-mail:

Straipsniai apie CIGUN
Paieška svetainėje

Prolesan Pure atsiliepimai
Pasinaudokite!
http://www.fitness-shop.lt/produktai/prolesan-pure/

 

 

Tarptautinė judėjimo kultūros ir sveikatingumo mokykla Viet Vo Dao "Thien Dyong"

Išvertus iš vietnamiečių kalbos, Viet Vo Dao reiškia vietnamiečių kovos menas, "Thien Dyong" - "Tobulėjimo kelias".

Mokyklos šaknys glūdi gilioje senovėje, jos susijusios su Indijos, Kinijos ir Vietnamo kultūromis. Daugiaamžė mokyklos praktika, mokytojų ir meistrų kaita, įgalino visapusiškos sistemos sukūrimą, kurioje buvo filosofijos mokymas, tradicinė rytų medicina ir kovos meno sistema. Mokyklos pagrindą glūdi sveikatingumo sistemos: zyongšin, khikong ir thien. Jas sudaro giliai apgalvota psichofizinių bei kvėpavimo pratimų sistema. Kovos mokykla "Thien Dyong" naudoja visą aibę "kietų" ir "minkštų" rytų kovos menų technikų elementų. Reikšmingą vietą mokykloje užima istorija, psichologija, medicina, filosofija, tapyba, poezija ir muzika. Tai pasiteisino tūkstantmetėje žmonijos praktikoje ir padeda giliau pajusti gamtos grožį ir tobulumą, atverti naujas žmogaus galimybes.

Nežinančiam žmogui sunku susigaudyti terminuose "mokykla" ir "stilius". Skirtingai nuo stiliaus, kur atskleidžiama tik kovinė, praktinė pusė, mokykla savo ruošimą grindžia įvairiapuse sistema. Tokiai krypčiai priskiriama Viet Vo Dao "Thien Dyong" mokykla, kurios mokymo bazę sudaro tradiciniai įvairiapusiai metodai.

Mokyklos programoje yra penkios pagrindinės kryptys:

  1. Zyongšin – (viet. "gyvybės palaikymas") vietnamietiška sveikatingumo sistema, kurios pagrindinis tikslas yra žmogaus psichofizinės savireguliacijos įvaldymas.
  2. Khikong (čigong)- vietnamietiška sveikatingumo sistema, kurios pagrindinis tikslas - Žmogaus gyvybinės energijos valdymas.
  3. Rytų medicina. Teorija, tradicinis masažas, fitoterapija, gydomasis maitinimas ir t.t.
  4. Kovinė praktika. Tai bazinė technika, formalūs pratimų kompleksai, savigynos ir ginklų valdymo technika.
  5. Meditacija (thien), filosofija. Rytų filosofija, psichologija, istorija, literatūra, astrologija ir t.t.

Mokymas visomis penkiomis kryptimis vyksta mokinių, instruktorių ir meistrų lygyje, skiriasi tik krūvis ir ruošimo specifika.

Mokyklos Viet Vo Dao "Thien Dyong" praktika, kaip ir visose tradicinėse vietnamiečių kovos menų kryptyse - "vo-dao", skirstoma į "išorinę veiklą" - ngoai kong ir "vidinę veiklą" - noi kong.

"Vidinė sveikatingumo praktika"- noi kong:

  1. Zyongšin - sveikatingumo sistema - ritminiai-statiniai (asanos) ir kvėpavimo pratimai.
  2. Khikong - sveikatingumo sistema, skirta gyvybinės (vidinės) energijos įvaldymui.
  3. Thien - meditacija.

Terminų skirstymas "vidinė ir išorinė veikla (darbas)", "vo-dao" praktikoje yra sąlyginis, nes abi veiklos pusės harmoningai papildo viena kitą, jos yra tobulėjimo praktikos pagrindas.

Komentarai
Vardas: Jonas
Data: 2007-03-25 12:10:32
Toks pamastymas: 
geri treneriai ima mazai 
Geresni treneriai ima daug 
Geriausi visai neima
Vardas: rima2
Data: 2007-03-12 12:59:38
taip Rimute tu teisi . Pradzioj gal reiketu pasidaryti namu darbus , kad zinotum aie ka eina kalba...
Vardas: vidmantas
Data: 2006-10-25 09:40:55
aš taip pat manau, kad tai tik savo naudos pasitenkinimas.
Vardas: Valdas
Data: 2006-07-13 20:24:29
Sveiki, 
pasidalinsiu keliomis mokytojo W.K.Kit mintimis. Pirmomis mokymosi dienomis aš, beje kaip ir dar keli jo mokiniai uždavinėjome daug klausimų. Jo atsakymas į kai kuriuos iš jų buvo toks:kadangi Jūsų - Europiečių yra dualistinis mąstymas, tai Jums yra sunku suvokti kai kuriuos dalykus, tačiau praktikuodami su manimi turite daryti tris dalykus: stebėti, klausyti ir kartoti. Tai galėsite išmokti... 
Kitas Cigun, Tai Chi mokytojas gyvenantis Olandijoje M.Klet po pažintinių kursų buvo paklaustas: ,,kur galima įsigyti knygų, video medžiagos apie šiuos menus". Jisai, parodęs du judesius atsakė:,,daryk šiuos du judesius 10 metų ir suprasi kas tai yra Tai Chi..." Kai W.K.Kito paklausiau, kodėl jisai toksai brangus (viena kursų sesija trunkanti apie 1-2sav. kainuoja apie 1500 dol.), juk kinijoje šiais dalykais užsiiminėja 80% žmonių. jisai atsakė:...užsiima 80% moka ir išmano vienetai", jeigu nori daryti, tai eik ir daryk, tada Tau niekas nekainuos, jeigu nori išmokti, tada rinkis mokytoją ir mokėk, juk jam reikia valgyti, gyventi, maitinti šeimą, o tai yra jo darbas. Gera prekė visada turi savo kainą. Todėl čia kiekvienas gali rinktis. Čia šiaip mintys iš pabendravimų su meistrais. Siūlau apsilankyti : www.shaolin-wahnam.org
Vardas: Valdas
Data: 2006-07-05 14:21:56
Siūlau pasivartyti knygas Wong Kiew Kit ,,Cigun", ,,Šaulinio Kung Fu", ,,Tai Chi Chuan", ,,Dzen enciklopedija", Kiniečių medicina" ir kitus šio autoriaus išlaeistus leidinius. Visos šios knygos parašytos to paties meistro. Nuoširdžiai rekomenduoju jis buvo ir mano mokytojas. Bet žinokite, kad jeigu neturėsite vedlio, tai greičiausiai nueisite į pievas. Beje šios paminėtos knygos yra parašytos anglų kalba ir turi vertimą į rūsų kalbą. Beje dar keli patarimai. Šis žmogus turi savo institutą ,,Wat Nam" ir 16 filialų po visą pasaulį. Todėl rekomenduočiau patikimą šaltinį, pripažintą daugelyje šalių. Beje pats Jisai yra praktikas. Teko tuo įsitikinti. Ir dar vienas patarimas, nepameskite dėl nieko galvos. Tai gali būti pavojinga. Mano kuklus stažas šioje srityje 7 metai.
Vardas: Elzbieta
Data: 2006-06-27 13:39:28
Zmones nori mokytis is knygu , bet paradoksas-Ciguno reikia mokytis is Mokytoju, instruktoriu. Aisku,sitam dalykui reikia pinigu ,patikekit , nemazu.Bet kai si tam dvasiskai pasiruoses, atsiranda tam ir lesu , atsiranda ir Mokytojas. Ciguna praktikuoju tik 2 metus. Tai labai labai mazai, praktikas darau kiekviena diena , jos turi uztrukti nuo 2 iki3 val., as sneku apie gilesni Ciguna. Kaip rasti tam laiko. Atsakymas: -praktikuoti ne tik daiena , tam yra naktis.
Vardas: romaldas
Data: 2006-05-25 21:45:34
Puslapis neinformatyvus, kur mokykla, kada vyksta užsiėmimai, kas mokytojas, kokia jo kompetencija, kokiais žinomais mokytojais remiasi mokymas. Skaitant straipsnį galima pagalvoti, kad cigun, tai tik vietnamietiškos  
kilmės mokymas, bet taip nėra. 
Su Pagarba, 
Romaldas
Vardas: ech
Data: 2006-04-07 18:49:19
rioma rimute... ieskok ir rasi... ieik i puslapi... gal rasi?..
Vardas: Dina
Data: 2006-03-09 18:45:24
Rima siūlau paskaityti Mariaus Petronio knyga " Vakaruose užgimsta rytai" Sūper įdomu, nauja, laužo visus steriotipus.
Vardas: Data: 2006-01-04 10:57:29
Rimai 
Puslapis sukurtas, kad supazindinti ir apjungti besidomincius zmones siomis praktikomis. Zinios Mokykloje yra sistematizuotos, mokymas vyksta pakopomis, isisavinant zinias ir tik nuo nuosirdumo ir tam skiriamo laiko priklauso Jusu tobulejimas, sveikata. Paprasciau butu, kad parasytumete laiska ar paskambintumete, nes neaisku kame norite pagilinti zinias. 
Pagarbiai Arturas
Vardas: RIMA
Data: 2005-12-30 12:06:03
LABAI IDOMUS MOKSLAS, TACIAU PARASYTA APIE TAI TIK TAI, KAD SUDOMINTI SKAITYTOJUS, O KAS SLYPI GILIAU, TAI JAU AISKU - KOMERCINE PASLAPTIS... LIETUVOJE TIK ZIURIMA IS KO BIZNI PADARYTI, O NE KAIP PADETI ZMONEMS. NIEKO KONKRETAUS NERA PARASYTA, NEI KAIP MOKYTIS, NEI KIEK LAIKO REIKIA SKIRTI PER DIENA. NE VISIEMS PRIEINAMAS MOKYMASIS UZ PINIGUS, GAL DAUG KAS NORETU PAPRASCIAUSIAI PASISKAITYTI PLACIAU, TODEL BUTU LABAI GERAI NURODYTI LITERATURA KUR GALIMA BUTU PAGILINTI ZINIAS. 
SU PAGARBA RIMA

Komentuoti
Vardas:
Komentaras: