Cigun
PRADŽIA
APIE CIGUN
UŽSIĖMIMAI
Failai
ISTORIJA
MOKYKLA
NUORODOS

Registracija ir informacija:


Mob. 868660000

E-mail:

Straipsniai apie CIGUN
Paieška svetainėje
Čigong praktika "Lemties smiltys"

Manoma, kad praktika "Lemties smiltys" atsirado viename Tibeto moterų vienuolyne. Šios praktikos pagrindas buvo bekontaktinis masažas. Pasak legendos, ją turtingumo dievo Kuberos prašymu, mergaitei, kurios tėvas buvo labai ligotas, parodė sėkmės deivė Lakšmi, nurodydama:

"Žinok. Yra lemties smiltys. Viso jų yra penkios:  juodos, žalios, raudonos, geltonos ir baltos.

Užteršinėja jos žmonių kūnus ir veda myriop. Suteiksiu tau ženklus. Šalinsi jais smiltis iš žmogaus kūno, sugražindama jam viltį ir gyvenimo džiaugsmą. Nes ne visi žino, kad nėra jie šis kūnas ir kad jis duotas kančioms. Žmonės mano, kad Kali eroje yra dvi jėgos: Kosmoso jėga ir Žemės jėga, kurie atitinka kūrinijos "viršų" ir "apačią". Viršus – tai Kosmoso energija, Dieviška energija, panaši į Saulę. Apačia – tai Žemės energija. Šios energijos pavadintos JANG ir IN, vyriškas ir moteriškas pradas. In, kaip ir Žemė yra pastovioje ramybėje, Jan – kaip ir visa Kūrinija judėjime. Žmonės mano, kad dangus Jan sankaupa, o žemė – In sankaupa. Jan – Švari, In – drumsta. In formuoja debesis, o Jan – lietų. Lietus išsklaido žemiškąją jėgą, o debesys – dangiškąją jėgą. Jan atitinka vyrą ir jo energiją, o In – moterį ir kraują.

In visada vidinė ir palaikanti Jang, Jang visada išorinė ir sauganti In. Nesulaikomas pyktis pažeidžia In, o begalinis džiaugsmas – Jang. Jang energija – kunkuliuojanti, In – rami. Jang energija saugo kūną nuo ligų iš išorės, o In energija su jomis kovoja viduje.

Iš penkių sudedamųjų dalių yra In energija, penkių skirtingų spalvų smilčių: Baltų, Geltonų, Raudonų, Žalių ir Juodų. Kiekviena iš jų turi savą energetinį potencialą, atitinkantį konkrečią pasaulio pusę, kūno vidaus organą, kitus materialius ir numerologinius parametrus.

  • Raudona spalva – Pietų spalva. Kartus skonis. Širdis. Ausys. Ugnis. Ryžiai. Avinas. Marsas. Skaičius 7.
  • Žalia spalva – Rytų spalva. Rūgštus skonis. Kepenys. Akys. Medis. Grūdiniai augalai. Višta. Jupiteris. Skaičius 8.
  • Juoda spalva – Šiaurės spalva. Sūrus skonis. Inkstai. Išeinamoji anga. Vanduo. Žirniai. Kiaulė. Merkurijus. Skaičius 6.
  • Geltona spalva – Spalva atitinkanti Centrą. Saldus, gaivinantis skonis. Blužnis. Burna. Žemė. Kukurūzai. Jautis. Saturnas. Skaičius 5.
  • Balta spalva – Vakarų spalva. Aitrus, deginantis skonis. Plaučiai. Šnervės. Avižos. Arklys. Venera. Skaičius 9.
  • Širdis – tai gyvybė. Išoriškai jos būklę galima nustatyti pagal veido spalvą, o viduje – pagal arterijų ir venų būklę.
  • Plaučiai – energijos esmė. Jų būklę sužinosi iš odos.
  • Inkstai – visų kūrinijos šaltinių talpykla, kraujo esmė. Išoriškai jų būklę sužinosi iš plaukų, o viduje – iš kaulų.
  • Kepenys – jėgų generatorius. Išoriškai jų būklė atsispindi naguos, viduje – pagal raumenų būklę.
  • Blužnis – energijos sandėlis, gautos iš perdirbto maisto. Išoriškai jos būklę galima sužinoti iš lūpų, o viduje – jungiamieji audiniai.

Atmink: jeigu veido spalva žalsva, rausva, gelsva, balsva, juosva – gydyk ir išgydysi, bet jeigu veidas savotiškai–žalias, žalsvai-geltonas, tamsiai-raudonas, baltai-marmurinis ar juodo šilko spalvos – ne gydyk, tu vis tiek ne padėsi.

Gamtos jėgas imk nusilenkdama šioms smiltims amžiname judėjime."

Visi nurodymai, pateikti legendoje, atitinka Rytų medicinos kanonus. Paskutiniai žodžiai matomai nurodo užsiėmimų svarbą pagal tam tikrą sistemą, o būtent praktikuojant "Lemties smiltis", suteikiančiai galimybę kontroliuoti savo kūno būklę, pastoviai esant nepriklausomai nuo padėties komforto būsenoje, energijos įsisavinimo ir jos tėkmės kontroliavimas.

Šios praktikos įsisavinimas skirstomas į penkias pakopas.

Pirmoji – Žalia žinių pakopa ( pagal pirmalementų spalvas, viso penkios pakopos).

Įsisavinama bazinė žinių dalis, vėliau realizuojama. Svarbiausia šioje pakopoje - keturfazio kvėpavimo išmokimas, darbas su žemės, kosmoso energija ir jos akumuliavimas.

Komentarai
Vardas: Data: 2007-05-22 16:08:57
MANAU VERTA ATEITI IR PAČIAM IŠBANDYTI. TIK MANAU REIKIA LAIKO, KAD SUPRASTUM AR TAI VEIKIA.
Vardas: Сергеl
Data: 2007-05-03 18:28:54
Ребята я по литовски плохо понимаю, поскольку сам из Минска, но мне очень понравился дизайн сайта, его простота и доступность ХВАЛА дизайнеру и Артурасу!
Vardas: andrej
Data: 2007-02-08 09:34:53
SVARBU YRA PRAKTIKUOT CIGUN,O FILOSOFIJA,TIK TURETU NUKREIPT ZMOGU,SUTVARKYT JO SAMONE, 
BET IR BE FILOSOFIJOS,,, 
PRAKTIKUOJANT IGAUNI TAI,,-O PRASVESEJIMA GAVUS IGAUSI IR FILOSOFIJA
Vardas: ji
Data: 2007-01-25 11:16:55
ištiesų mažai informacijos...kaip pats darbas su snergijomis vyksta, daudiau apie patį cigun, ko ir kur mokoma ir apie autorių daugiau info
Vardas: Data: 2006-09-26 18:17:48
Cigun padetu tobuleti kovos menuose. 
Bet tradiciskai isskiriamos sveikatingumo(gydomoji)ir kovine kryptis.
Vardas: Dilzzze
Data: 2006-09-21 16:59:29
sveiki ar cigun padetu kovos menams aciu
Vardas: Data: 2006-09-12 17:35:37
Tai turi virsti gyvenimo būdu ir, manau, žmogui pasaulis pasikeistų... Užtvindytų ramybė ir palaima, pastebėtum gyvenimo smulkmenas, kurios teikia džiaugsmą
Vardas: AUDRIUS
Data: 2006-03-20 16:00:31
PAGAL MANE PRAKTIKA TIKRAI NUOSTABI , BET TIEMS KAS NESUPRANTA TIKROSIOS ESMES. NA ZINAU KAD FILOSOFIJA VIEN TA PATI BET JOS PRASMES NESUPRANTA DAUK KAS.

Komentuoti
Vardas:
Komentaras: