Cigun
PRADŽIA
APIE CIGUN
UŽSIĖMIMAI
Failai
ISTORIJA
MOKYKLA
NUORODOS

Registracija ir informacija:


Mob. 868660000

E-mail:

Straipsniai apie CIGUN
Paieška svetainėje
Straipsniai

ČIGONG – JOGA

         Vienas iš jogos uždavinių atpalaiduoti jūsų sąmonę priimti save šiuo metu tokį koks jūs esate. Tai nereiškia, kad jūs neturite siekti savo kūno – psichologinio "aš" tobulumo. Paprasčiausiai tobulėjimas turi eiti savo vaga, turi būti natūralus. Svarbiausia jogoje pažinti savo "Aš"  visose plotmėse visapusiškame asmenybės vystymesi.

            Žodis joga atsirado iš sanskrito šaknies "judž" kuris reiškia susijungti, nukreipiant ir koncentruojant dėmesį, kurio tikslas meditacija. Joga sistematiškai moko žmogų siekti dieviškumo savyje ir tai reikia daryti įdėmiai ir aktyviai.Dėl to jis išeina iš kūno labirinto į vidinės esybės, savęs supratimą.  Praktikuojantį žmogų joga nuo neišmanymo veda į žinojimą, iš tamsos į šviesą, nuo mirties – į gyvenimą. Taip trumpai galima apibūdinti jogą.

            Pradžioje reikia pažinti patį save, suprasti savo kūno biomechaniką, išmokti juo naudotis. Šio aspekto moko asanos – vienas iš jogos skyrių.

            Asana išvertus reiškia - padėtis.Padėčių paskirties funkcijos benrastiprinančios ir terapinės. Jos tempia, atpalaiduoja ir stiprina raumenis, raiščius, tonizuoja endokrininę ir nervų sistemas. Jų dėka atliekamas vidaus organų masažas, o tai profilaktiškai, o kartais ir gydančiai veikia organizmą. Nuo paprastos gimnastikos asanos skiriasi, tuo kad jų atlikimas susijęs su sąmonės darbu, su atitinkama dėmesio koncentracija. Nuo fizinės kultūros asanos skiriasi tuo, jog atliekamos ramiai, be staigių judesių, lėtai. Kvėpavimas turi būti tolygus ir ramus.

            Čigong (viet. Khicong, kin. Qigong, rus. Cigun) -  nuosenų senovės Rytuose praktikuojama sveikatingumo sistema. Ji taikoma ligų profilaktikai ir siekiant stiprinti sveikatą, bei prailginti gyvenimui.

            Či – tai ne tik įkvepiamas deguonis ir iškvepiamas anglies dvideginis, bet ir tam tikra substancija ´nešanti� savyje energiją.

            Gong – forma, darbas. Taigi galima sakyti čigong tai darbas su energija ir jos įvaldymo menas.

            Praktikuojant čigong teigiamai veikiamos ir reguliuojamos širdies, kvėpavimo, virškinimo ir kitos žmogaus organizmo sistemos.

            Atliekant gimnastiką pagal šią sistemą subalansuojami energetiniai

Prolesan Pure atsiliepimai
Pasinaudokite!
http://www.fitness-shop.lt/produktai/prolesan-pure/

srautai kūne (kuriuos galima išmatuoti pagal elektros potencialą taškuose, kurie atspindi tam tikro kanalo veiklą). Pagal Rytų mediciną visas žmogaus organizmas sudarytas iš kanalų, kuriais teka energija ir kiekvienas vidaus organas susijęs su tam tikru kanalu. Dabar yra prietaisai kuriais galima išmatuoti energijos biopotencialą tam tikrame kanale. Taigi, visą senovės sveikatingumo sistemą galima moksliškai pagrįsti, fiksuojant pakitimus organizme praktikuojant čigong pratimus.

            Dėl energijos srautų disharmonijos ir susergama. Atlikti tyrimai Kinijoje, keliose Vakarų šalyse, NVS, JAV parodė aukštą visų čigong rušių sveikatingumo efektyvumą taikomą medicinoje nuo seniausių laikų.

            Asanos – pradinis laiptelis, išmokantis žmones koncentruoti dėmesį į tokius veiksmus kaip: kūno padėtį, kvėpavimą ir mintis, atpalaiduoti kūną, sustiprinti sausgysles, raiščius ir raumenis, nuraminti mintis ir pasinerti į vidinės ramybės būseną – meditaciją.

            Taigi visa praktika veda į savirealizacijos, vidinio džiaugsmo ir ramybės pojūčio vystymą, kuris atskleidžia žmogaus neišmatuojamas galimybes.

 

Komentarai

Komentuoti
Vardas:
Komentaras: